„Dziubek” powołany do kadry

Selekcjoner reprezentacji Polski Róbert Kaláber ogłosił powołania na turniej kwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia w Bratysławie. W gronie powołanych znalazł się środkowy Re-Plast Uniii Krystian Dziubiński.

Szkoleniowiec biało-czerwonych powołał w sumie trzech bramkarzy, dziewięciu obrońców i piętnastu napastników.

Zgrupowanie rozpocznie się 18 sierpnia i potrwa pięć dni. Nasza kadra w tym czasie oprócz treningów rozegrają też dwa mecze kontrolne. 20 sierpnia zmierzą się z Re-Plast Unią Oświęcim, a dwa dni później z JKH GKS-em Jastrzębie. 

W Bratysławie naszymi rywalami będą kolejno Białorusini (26 sierpnia), Słowacy (27 sierpnia) i Austriacy (29 sierpnia).

Na sam koniec dodajmy, że na liście rezerwowych znalazł się inny środkowy biało-niebieskich – Łukasz Krzemień.

Lista powołanych:

Bramkarze:
John Murray (GKS Katowice), Ondřej Raszka (GKS Tychy), Michał Kieler (JKH GKS Jastrzębie).

Obrońcy:
Bartosz Ciura (HC Frydek-Mistek / 1. liga Czechy), Mateusz Bryk, Kamil Górny, Jauhienij Kamienieu, Arkadiusz Kostek (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Maciej Kruczek, Patryk Wajda (obaj GKS Katowice), Oskar Jaśkiewicz, Marcin Kolusz (szukają klubu).

Napastnicy:
Aron Chmielewski (HC Oceláři Trzyniec / ekstraliga Czechy), Paweł Zygmunt (HC Verva Litvinov / ekstraliga Czechy), Dominik Paś (HK Dukla Michalovce / ekstraliga Słowacja), Filip Komorski, Alan Łyszczarczyk (HC Frydek-Mistek / 1. liga Czechy), Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim), Bartosz Fraszko Patryk Krężołek, Mateusz Michalski, Grzegorz Pasiut, Patryk Wronka (wszyscy GKS Katowice), Maciej Urbanowicz, Kamil Wałęga (obaj JKH GKS Jastrzębie), Filip Starzyński (GKS Tychy), Martin Przygodzki (Zagłębie Sosnowiec).

Zawodnicy rezerwowi:
Bramkarz: Michał Czernik (Zagłębie Sosnowiec).
Obrońcy: Olaf Bizacki (GKS Tychy), Marcin Horzelski (JKH GKS Jastrzębie), Jakub Michałowski (GKS Tychy), Jakub Wanacki (GKS Katowice).
Napastnicy:  Bartłomiej Jeziorski (GKS Tychy), Damian Tyczyński (HK Nowa Wieś Spisska / ekstraliga Słowacja), Łukasz Krzemień (Re-Plast Unia Oświęcim), Kamil Wróbel (GKS Tychy).

Kierownictwo:
Róbert Kaláber (trener główny), Ireneusz Jarosz (asystent głównego trenera), Arkadiusz Sobecki (trener bramkarzy), Wojciech Chowaniec, Krzysztof Jarosz (serwisanci), Zbigniew Galicki, Hubert Paszkiewicz (fizjoterapeuci), Wojciech Kania (lekarz).


Comments are closed.