Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 23. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Clarke’a Saundersa i obrońcę Ryana Glenna.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Clarke Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) [*3]
– Po wygranym 1:0 spotkaniu z GKS-em Katowice nazwaliśmy go kanadyjską skałą i w tym określeniu nie było krzty przesady. Gdyby nie „Saundy”, to oświęcimianie nie wywieźliby kompletu punktów z „Satelity”. 31-letni golkiper bronił jak w transie, a po jego interwencjach ręce same składały się do oklasków. Ostatecznie skutecznie interweniował przy 32 uderzeniach rywali i zachował trzecie czyste konto w tym sezonie.

Ryan Glenn (Re-Plast Unia Oświęcim) [*4]
– Po przywróceniu do zespołu wyraźnie odżył. Doświadczony Kanadyjczyk bardzo dobrze radzi sobie po obu stronach tafli. Coraz częściej blokuje strzały, co jest wręcz obowiązkiem u trenera Kevina Constantine’a. W meczu z GieKSą zagrał na bardzo dobrym poziomie i miał udział przy zwycięskim golu. Po jego strzale z linii niebieskiej guma znalazła się w siatce. Czy przeciął ją Aleksiej Trandin? Po powtórce z jednej kamery nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie i musimy zaufać arbitrom.


Nominowani:

Clarke Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim), Jiří Klimíček (JKH GKS Jastrzębie), Ryan Glenn (Re-Plast Unia Oświęcim), Artiom Osipow (KH Energa Toruń), Jarosław Rzeszutko (GKS Tychy), Mateusz Bezwiński (Comarch Cracovia)

http://hokej.net/pl/news,artykul,5,56795,szostka-hokejnetu—23-kolejka-phl.html

Comments are closed.