Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 21. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce wyróżnili bramkarza Clarke’a Saundersa i obrońcę Peter Bezuškę.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Clarke Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Kanadyjski golkiper wysłał Kevinowi Constantine’owi jasny sygnał, że może na niego liczyć, zachowując czyste w pierwszym wygranym meczu pod wodzą nowego trenera. Saunders obronił wszystkie 25 strzałów oddanych przez sanoczan, notując tym samym drugi w tym sezonie mecz na „zero z tyłu”. Swoim opanowaniem, a także znakomitym refleksem nawiązał do fantastycznych występów z minionych rozgrywek.

Peter Bezuška (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Bezuška pomógł swym kolegom rozsupłać worek z golami, kiedy to po jego wrzutce krążek do bramki Spěšný’ego dobił Łukasz Krzemień. Słowacki defensor był aktywny po obydwu stronach tafli, pewnie grając w obronie oraz rozważnie włączając się do ataków, stanowiąc dodatkowy atut. Na jego korzyść działa również fakt, iż pomógł Clarke’owi Saundersowi w zachowaniu czystego konta.

Nominowani:

Clarke Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim), Adrian Gajor (Tauron Podhale Nowy Targ), Peter Bezuška (Re-Plast Unia Oświęcim), Radosław Sawicki (JKH GKS Jastrzębie), Roman Rác (JKH GKS Jastrzębie), Alexander Pettersson (Tauron Podhale Nowy Targ)

http://hokej.net/pl/phl/40/news,artykul,5,56717,szostka-hokejnetu-%E2%80%93-21-kolejka-phl.html

Comments are closed.