Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 20. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Patryka Noworytę oraz napastnika Andrija Denyskina.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Patryk Noworyta (Re-Plast Unia Oświęcim)
– 39-letni obrońca słynie ze swojej ofiarności. Włoży głowę tam, gdzie inny zawodnik boi się włożyć kij. W wygranym meczu z GKS-em Katowice (5:4) zdobył ważnego gola. W 33. minucie spotkania „Benek” dobrze podłączył się do akcji, przymierzył bez namysłu i pokonał Johna Murraya strzałem w okienko katowickiej bramki.

Andrij Denyskin (Re-Plast Unia Oświęcim)
– To był jego mecz. Ukrainiec w starciu z mistrzem Polski rozdawał po kolei karty. Najpierw asystował przy trafieniu starszego z braci Noworytów, potem w dwójkowej kontrze idealnie wystawił gumę Dariuszowi Wanatowi, a pod koniec trzeciej tercji zwieńczył swoją dobrą dyspozycję indywidualną akcją, w której samotnie zwiódł katowicką obronę, obrócił się z krążkiem i zdołał pokonać „Jaśka Murarza”. To był gol na wagę zwycięstwa.

Szóstka Hokej.Netu - 20. kolejka PHL

Nominowani:

Kamil Lewartowski (GKS Tychy), Alexander Younan (GKS Tychy), Patryk Noworyta (Re-Plast Unia Oświęcim), Andrij Denyskin (Re-Plast Unia Oświęcim), Josef Mikyska (JKH GKS Jastrzębie), Elliot Lorraine (Marma Ciarko STS Sanok).

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-20-kolejka-phl-3

Comments are closed.