Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 17. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Romana Diukowa oraz napastnika Pawło Padakina.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Roman Diukow (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Marmę Ciarko STS Sanok 4:1, a z dobrej strony w tym spotkaniu zaprezentował się białoruski defensor. Diukow udanie zastąpił w formacjach specjalnych Aleksandrsa Jerofejevsa. Podczas gry w przewadze popisał się soczystym uderzeniem z pełnego zamachu, którym zaskoczył Dominika Salamę. Dobrze radził sobie w destrukcji, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na +2.


Pawło Padakin (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Re-Plast Unia Oświęcim wywiozła trzy punkty z Sanoka, a my postanowiliśmy wyróznić za to spotkanie 28-letniego Ukraińca. Padakin w 15. minucie spotkania najprzytomniej zachował się w zamieszaniu podbramkowym i wpakował gumę do siatki. Później dobrze zaprezentował się podczas gry w przewadze i asystował przy trafieniu Diukowa.

Szóstka Hokej.Netu - 17. kolejka PHL

Nominowani:

Bence Bálizs (JKH GKS Jastrzębie), Eduards Hugo Jansons (JKH GKS Jastrzębie), Roman Diukow (Re-Plast Unia Oświęcim), Radosław Sawicki (Comarch Cracovia), Patryk Krężołek (GKS Katowice), Pawło Padakin (Re-Plast Unia Oświęcim).

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-17-kolejka-phl-4

Comments are closed.