Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 9. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Kristaps Jākobsonsa i napastnika Erika Ahopelto.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Kristaps Jākobsons (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Podopieczni Nika Zupančiča pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 6:1, a nasze wyróżnienie wędruje do łotewskiego defensora. Jākobsons nie popełnił w tym spotkaniu rażących błędów w destrukcji, potrafił szybko odebrać krążek, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na +4. Na jego koncie znalazł się też punkt za asystę przy trafieniu Erika Ahopelto.

Erik Ahopelto (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Fiński napastnik został ściągnięty do grodu nad Sołą w jasnym celu. Miał pomóc zespołowi w formacjach specjalnych, powalczyć na całej szerokości lodu i wykazać się sprytem. W starciu z Zagłębiem Sosnowiec (6:1) zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Zdobył dwie bramki na 1:0 i 3:0 oraz asystował przy golu Andrija Denyskina.

Szóstka Hokej.Netu - 9. kolejka PHL

Nominowani:

John Murray (GKS Katowice), Marcin Kolusz (GKS Katowice), Kristaps Jākobsons (Re-Plast Unia Oświęcim), Mark Kaleinikovas (JKH GKS Jastrzębie), Filip Komorski (GKS Tychy), Erik Ahopelto (Re-Plast Unia Oświęcim).

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-9-kolejka-phl-5

Comments are closed.