Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 7. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Linusa Lundina i napastnika Krystiana Dziubińskiego.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Linus Lundin (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Na tę nominację pracował już od początku sezonu. Jest mocnym punktem biało-niebieskich i potrafi zapewnić ogromny spokój w tyłach. W wygranym 6:0 wyjazdowym starciu z KH Energą zachował swoje drugie w tym sezonie czyste konto. Imponował refleksem, spokojem w bramce i skutecznie interweniował przy 34 uderzeniach rywali.

Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Bardzo dobrze rozpoczął sezon 2022/2023, bo w pięciu meczach strzelił pięć bramek. „Dziubek” dołożył też ogromną cegiełkę do zwycięstwa z torunianami. Wszędzie było go pełno i dobrze wywiązywał się z powierzonych mu zadań. Dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i były to gole przedniej urody. Najpierw, podczas liczebnego osłabienia swojego zespołu, wykorzystał fantastyczne dogranie Erika Ahopelto i soczystym uderzeniem pod poprzeczkę zaskoczył Ervīnsa Muštukovsa. Później popisał się indywidualną akcją i celnym strzałem z bekhendu.

Szóstka Hokej.Netu - 7. kolejka PHL

Nominowani:

Linus Lundin (Re-Plast Unia Oświęcim), Ondřej Volráb (Tauron Podhale Nowy Targ), Kalle Valtola (Marma Ciarko STS Sanok) , Ville Heikkinen (Marma Ciarko STS Sanok), Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim), Martin Kasperlík (Comarch Cracovia) 

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-7-kolejka-phl-6

Comments are closed.