Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 16. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili dwóch napastników: Teddy’ego Da Costę i Sebastiana Kowalówkę.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Sebastian Kowalówka (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Trzeba przyznać, że doświadczony skrzydłowy jest w tym sezonie w znakomitej formie. W starciu z Comarch Cracovią, wygranym przez oświęcimian 6:4 miał udział przy dwóch golach. Najpierw, podczas gry swojego zespołu w osłabieniu, przejął krążek i ruszył na krakowską bramkę, by następnie w sytuacji sam na sam zaskoczyć Davida Zabolotnego. Później asystował przy zwycięskim trafieniu Aleksieja Trandina.

Teddy Da Costa (Re-Plast Unia Oświęcim) [*3]
– W ostatnich meczach jest prawdziwym liderem biało-niebieskich. Strzela, asystuje i nie unika twardszej gry. W wygranym 6:4 meczu z Comarch Cracovią miał udział przy połowie goli zdobytych przez swój zespół. W 14. minucie idealnie dograł zza bramki do Andreja Themára, a później dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Za pierwszym razem zdobył gola na 3:1, a następnie uderzeniem z 50 metrów umieścił gumę w pustej bramce.


Nominowani:

Kamil Lewartowski (GKS Tychy), Artiom Smirnow (GKS Tychy), Eemeli Piippo (Ciarko STS Sanok), Sebastian Kowalówka (Re-Plast Unia Oświęcim), Teddy Da Costa (Re-Plast Unia Oświęcim), Egils Kalns (JKH GKS Jastrzębie)

http://hokej.net/pl/news,artykul,5,59772,szostka-hokejnetu—16-kolejka-phl.html

Comments are closed.