Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 8. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Clarke’a Saundersa i skrzydłowego Sebastiana Kowalówkę.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Clarke Sauners (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– 32-letni Kanadyjczyk pokazał klasę i poprowadził swój zespół do wyjazdowego zwycięstwa nad GKS-em Tychy 5:1. Saunders obronił 33 z 34 uderzeń rywali, co przełożyło się na znakomitą, 97-procentową skuteczność. Skapitulował tylko raz – w piątej minucie po kąśliwym uderzeniu Radosława Galanta. „Saundy” obronił też dwie sytuację sam na sam!


Sebastian Kowalówka (Re-Plast Unia Oświęcim)
– 35-letni skrzydłowy przeżywa chyba drugą młodość. Bardzo dobrze rozpoczął sezon i w obecnej chwili – wraz z Łukaszem Krzemieniem – jest najlepiej punktującym zawodnikiem biało-niebieskich. W wygranym 5:1 spotkaniu z GKS-em Tychy miał udział przy trzech bramkach. Najpierw asystował przy trafieniach Jesse Dudasa i Krystiana Dziubińskiego, a później postawił pieczęć na zwycięstwie, wykorzystując sytuację sam na sam z Kamilem Lewartowskim.

Nominowani:

Clarke Sauners (Re-Plast Unia Oświęcim), Jiří Gula (Comarch Cracovia), Carl Hudson (GKS Katowice), Sebastian Kowalówka (Re-Plast Unia Oświęcim), Roman Rác (JKH GKS Jastrzębie), Anthon Eriksson (GKS Katowice)

http://hokej.net/pl/news,artykul,5,59487,szostka-hokejnetu—8-kolejka-phl.html

Comments are closed.