Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 29. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Kevina Lindskouga i napastnika Pawła Padakina.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Kevin Lindskoug (Re-Plast Unia Oświęcim) [*3]
– Wicemistrzowie Polski we wtorkowy wieczór pokonali na wyjeździe GKS Katowice 3:2 po dogrywce. Spora w tym zasługa szwedzkiego golkipera, który w meczu na szczycie PHL obronił aż 49 z 51 strzałów rywali! Przełożyło się na znakomitą skuteczność oscylującą w granicach 96,1 procent. Zanotował kilka naprawdę niezłych i niezwykle efektownych interwencji. W takiej formie kibice Unii chcieliby oglądać zawsze.

Pawło Padakin (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– 28-letni skrzydłowy w starciu z GieKSą zagrał tak, jak przystało na obcokrajowca. W 32. minucie spotkania zachował się najsprytniej w zamieszaniu podbramkowym i dobił do bramki gumę, która „zatańczyła” na linii bramkowej. Z kolei w dogrywce wywarł presję na Johnie Murrayu, a reprezentant Polski pomylił się i zagrał gumę wprost na łopatkę kij Padakina. Napastnik biało-niebieskich długo się nie zastanawiał i umieścił ją w bramce.

Szóstka Hokej.Netu - 29. kolejka PHL

Nominowani:

Kevin Lindskoug (Re-Plast Unia Oświęcim), Arkadiusz Kostek (JKH GKS Jastrzębie), Olaf Bizacki (GKS Tychy), Marek Račuk (Comarch Cracovia), Alexandre Boivin (GKS Tychy), Pawło Padakin (Re-Plast Unia Oświęcim).

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-29-kolejka-phl-4

Comments are closed.