Dwóch naszych zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników zaległej 31. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników TAURON Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Filippa Pangiełowa-Jułdaszewa i napastnika Andrija Denyskina.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Filipp Pangiełow-Jułdaszew (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim)
– Hokeiści TAURON Re-Plast Unii Oświęcim wygrali w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym JKH GKS-em 3:1. Z dobrej strony w tym spotkaniu zaprezentował się ukraiński defensor, który oprócz skutecznej gry w destrukcji pokazał, że ma również smykałkę do ofensywnej gry i potrafi przytrzymać, a także rozegrać krążek. Zaliczył bowiem dwie asysty przy trafieniach swojego rodaka – Andrija Denyskina.

Andrij Denyskin (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*3]
– To był po prostu jego mecz. Rosły Ukrainiec potrafił wykorzystać swoje warunki fizyczne i pokazał, że dysponuje ponadprzeciętnym instynktem strzeleckim. W 24. minucie znalazł się w odpowiednim miejscu i skutecznie poprawił uderzenie Kristapsa Jākobsonsa, kompletnie zaskakując Bence Bálizsa. Z kolei w 41. minucie zamienił na gola okres gry w przewadze. Wjechał przed bramkę i pokonał jastrzębskiego golkipera w niezwykle sprytny sposób, aplikując mu gumę pomiędzy parkanami.

Szóstka Hokej.Netu - 31. kolejka PHL

Nominowani:

Markus Ekholm Rosén (KH Energa Toruń), Jiří Gula (Comarch Cracovia), Filipp Pangiełow-Jułdaszew (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Andrij Denyskin (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Aleš Ježek (Comarch Cracovia), Jean Dupuy (GKS Tychy)

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-31-kolejka-phl-4

Comments are closed.