Dwóch naszych zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 1. meczów ćwierćfinałów play-off Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników TAURON Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Kevina Lindskouga i obrońcę Filippa Pangiełowa-Jułdaszewa.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Kevin Linskoug (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*5]
– Biało-niebiescy udanie rozpoczęli fazę play-off, pokonując KH Energę Toruń 5:0. Bardzo dobrze w tym spotkaniu zaprezentował się szwedzki golkiper, który pewnie strzegł swojego posterunku i kilka razy zaimponował świetnym refleksem. Obronił 27 strzałów rywali i zachował czyste konto. W tym miejscu warto zaznaczyć, że 30-letni golkiper zmagał się w tym meczu z przeziębieniem.

Filipp Pangiełow-Jułdaszew (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*4]
– Gra ukraińskiego obrońcy mogła się podobać. W defensywie nie popełnił rażących błędów, ale należy też ocenić jego walory ofensywne. To on dostrzegł i obsłużył znakomitym podaniem wychodzącego na czystą pozycję Andrija Denyskina, który w sytuacji sam na sam pokonał Markusa Ekholma Roséna i podwyższył na 2:0. Pangiełow-Jułdaszew wpisał się też na listę strzelców, gdy w 40. minucie zamknął akcję Pawła Padakina. Było to trafienie zdobyte “do szatni” i dające oświęcimianom trzybramkową zaliczkę.

1. mecze ćwierćfinału play-off – Szóstka Hokej.Netu

Nominowani:

Kevin Linskoug (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Mateusz Rompkowski (GKS Katowice), Filipp Pangiełow-Jułdaszew (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Jean Dupuy (GKS Tychy), Patryk Wronka (Comarch Cracovia), Juraj Šimek (GKS Katowice) 

https://hokej.net/artykul/1-mecze-cwiercfinalu-play-off-szostka-hokejnetu-3

Comments are closed.