Dwa punkty z JKH (WIDEO)

Seria trzech porażek odeszła w niepamięć. Hokeiści TAURON Re-Plast Oświęcim pokonali na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 4:3 po rzutach karnych.

Trener Nik Zupančič przed starciem z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu na nowo zestawił ataki swojego zespołu, szukając impulsu. Zmiany przeprowadził też wśród zawodników rozgrywających przewagi i trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę.

Biało-niebiescy wykorzystali obie gry w przewadze i po pierwszych dwudziestu minutach prowadzili 2:0 po golach Teddy’ego Da Costy i Pawło Padakina. Pierwszy z nich wykorzystał fakt, iż Peter Bezuška popracował na Bence Bálizsu i huknął sprzed lewego bulika w długi róg. Z kolei Padakin wykorzystał zagranie wzdłuż bramki Krystiana Dziubińskiego i zmieścił gumę między słupkiem, a przemieszczającym się jastrzębskim golkiperem.

Gdy w 25. minucie na 3:0 podwyższył Krystian Dziubiński, mogło się wydawać, że jest już po meczu.

Jednak podopieczni Róberta Kalábera powstali z kolan. Sygnał do ataku dał im Antons Sinegubovs, który wykorzystał dobre zagranie wzdłuż bramki Marka Kaleinikovasa. Z kolei kontaktowego gola zdobył Dominik Paś, popisując się dobrym uderzeniem pod poprzeczkę.

W 46. minucie wyrównał Mark Kaleinikovas, który popisał się odważnym rajdem i dosłownie wjechał z krążkiem do bramki. Taki wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, choć oba zespoły miały swoje szanse.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła też pięciominutowa dogrywka, w której biało-niebiescy grali też w przewadze. W serii rzutów karnych więcej opanowania i skuteczności zaprezentowali podopieczni Nika Zupančiča, którzy wykorzystali trzy z czterech takich prób.

Sposób na Bence Bálizsa znaleźli kolejno Alexander Szczechura, Teddy Da Costa i Krystian Dziubiński. Pomylił się za to Andrij Denyskin, który nie zdołał podnieść krążka na odpowiednią wysokość.

Z kolei Kevin Lindskoug obronił uderzenia Lauriego Huhdanpy, Tuukki Rajamäkiego i Raivo Freidenfeldsa.

JKH GKS Jastrzębie – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 3:4 k. (0:2, 2:1, 1:0, d. 0:0, k. 0:3)
0:1 Teddy Da Costa – Roman Diukow, Sebastian Kowalówka (09:39, 5/4),
0:2 Pawło Padakin – Krystian Dziubiński, Michael Cichy (14:34, 5/4),
0:3 Krystian Dziubiński – Filipp Pangiełow-Jułdaszew, Pawło Padakin (24:06),
1:3 Antons Sinegubovs – Mark Kaleinikovas, Ēriks Ševčenko (25:26),
2:3 Dominik Paś – Tuukka Rajamäki (30:05),
3:3 Mark Kaleinikovas – Jozef Švec, Kamil Górny (45:30),
3:4 Alexander Szczechura (65:00, Karny decydujący).

Sędziowali: Tomasz Radzik, Krzysztof Kozłowski (główni) – Wojciech Moszczyński, Igor Dzięciołowski (liniowi).
Minuty karne: 8-6.
Strzały: 38-33.
Widzów: 700.

JKH GKS (2): B. Bálizs – O. Viinikainen, A. Kostek (2); M. Urbanowicz, D. Paś, T. Rajamäki – M. Horzelski, E. Jansons (2); L. Huhdanpää, J. Mikyska, J. Švec – Ē. Ševčenko (2), J. Kamienieu; M. Kaleinikovas, R. Freidenfelds, A. Sinegubovs – K. Górny, M. Bryk; R. Nalewajka, D. Jarosz, Ł. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber

Unia: K. Lindskoug – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons (2); A. Denyskin, K. Dziubiński, P. Padakin – R. Diukow, A. Jerofejevs; T. Da Costa, M. Cichy, E. Ahopelto – P. Bezuška (2), P. Noworyta; A. Szczechura, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – K. Paszek; T. Laakso, D. Wanat, J. Sołtys oraz A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič