Drugie zwycięstwo Unii. Połowa planu wykonana

Hokeiści Re-Plast Unii w pełni wykorzystali atut własnego lodu. Wczoraj pokonali na nim JKH GKS Jastrzębie 3:2 po dogrywce, a dziś wygrali z mistrzami Polski 4:2.

Biało-niebiescy zaprezentowali się znacznie lepiej niż w sobotę. Grali agresywniej i nie unikali twardych ataków ciałem. W 5. minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Adrian Prusak, który wykorzystał dogranie Nikołaja Stasienki.

Goście szybko wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Egils Kalns. Sytuacja powtórzyła się również w drugiej odsłonie, bo na trafienie Daniiła Apalkowa szybko odpowiedział Kamil Górny. Warto wspomnieć, że jastrzębianie mieli wtedy o jednego zawodnika mniej.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej tercji. Kluczowy dla losów meczu okazał się gol Victora Rollina Carlssona z 48. minuty. Szwedzki środkowy uderzył z bekhendu i zaskoczył Patrika Nechvátala, który chwilę później zrobił miejsce w bramce Michałowi Kielerowi.

Rezerwowy golkiper utrzymał czyste konto przez niespełna dwie minuty, a w sytuacji sam na sam pokonał go Aleksandr Strielcow. Ten gol przypieczętował drugie zwycięstwo Unii w półfinałowej serii.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
1:0 Adrian Prusak – Nikołaj Stasienko, Łukasz Krzemień (04:50),
1:1 Egils Kalns – Siarhiej Bahalejsza (06:41),
2:1 Daniił Apalkow – Łukasz Krzemień (27:12),
2:2 Kamil Górny (30:42, 4/5),
3:2 Victor Rollin Carlsson – Teddy Da Costa, Robert Kowalówka (47:39),
4:2 Aleksandr Strielcow – Sebastian Kowalówka (49:42).

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Krzysztof Kozłowski (główni) – Wiktor Zień, Wojciech Moszczyński (liniowi).
Minuty karne: 6-8
Strzały: 26-24.
Widzów: 3000.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:0 dla Re-Plast Unii.
Kolejny mecz: w środę o 19:30 w Jastrzębiu-Zdroju.

Unia: C. Saunders (od 20:01 R. Kowalówka) – N. Stasienko, J. Orłow; A. Themár, V. Rollin Carlsson, T. Da Costa – P. Bezuška, M. Rogow; A. Strielcow, W. Strielcow (2), K. Dziubiński – R. Glenn (2), K. Paszek (2); A. Prusak, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, P. Noworyta; D. Oriechin, D. Apalkow, D. Wanat.
Trener: Tom Coolen

JKH GKS (2): P. Nechvátal (od 47:40 M. Kieler) – A. Kostek, S. Bahalejsza; M. Kasperlík (2), R. Rác, E. Kalns (2) – Ē. Ševčenko, M. Bryk; A. Ševčenko, V. Pavlovs, F. Razgals – K. Górny, J. Kamienieu; R. Nalewajka, D. Paś (2), G. Bondaruk – M. Horzelski, P. Jelszański; P. Pelaczyk, D. Jarosz, Ł. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber