Dobry początek, słabszy koniec

Re-Plast Unia Oświęcim przegrała z JKH GKS-em Jastrzębie 3:4 w drugim meczu turnieju zorganizowanego z okazji 75. rocznicy powstania oświęcimskiego klubu.

Po pierwszej odsłonie podopieczni Toma Coolena prowadzili 2:0, a obie bramki wypracował drugi atak złożony z Johana Skinnarsa, Victora Rollina Carlssona i Teddy’ego Da Costy. Wynik spotkania otworzył Rollin Carlsson, wieńcząc wymianę podań swoich kolegów. Z kolei na 2:0 podwyższył Skinnars, popisując się celnym uderzeniem spod linii niebieskiej.

Taki wynik utrzymał się do końcówki drugiej tercji. Kontaktowego gola strzelił Radosław Nalewajka, ale jego trafienie szybko zripostował Skinnars. Było więc 3:1 dla ekipy z Chemików 4.

Oświęcimianie mają czego żałować, bo w ostatniej sekundzie drugiej części gry stracili drugiego gola. A o tym, jak na morale zespołu wpływa gol stracony „do szatni” nie trzeba nikogo przekonywać.

Efekt był taki, że w 44. minucie wyrównał Egils Kalns, a o zwycięstwie jastrzębian – podczas gry w przewadze – przesądził Artūrs Ševčenko.

W sobotę o 19:30 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z GKS-em Katowice.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
0:1 – Victor Rollin Carlsson – Johan Skinnars, Teddy Da Costa (15:05),
0:2 – Johan Skinnars – Teddy Da Costa (17:59),
1:2 – Radosław Nalewajka (35:22),
1:3 – Johan Skinnars – Peter Bezuška (36:03),
2:3 – Dominik Jarosz – Rusłan Baszyrow (39:59),
3:3 – Egils Kalns (43:57),
4:3 – Artūrs Ševčenko – Vitalijs Pavlovs (51:48, 5/4).

Sędziowali: Paweł Pomorzewski i Szymon Urbańczyk.
Minuty karne: 8 (w tym 2 minuty kary technicznej) – 4.

JKH: Nechvátal – Bryk, Górny; Kalns, Mlynarovič, Razgals – Bahalejsza (4), Gimiński; Urbanowicz, Pavlovs, A. Ševčenko – Kamienieu, E. Ševčenko; Pelaczyk (2), Jarosz, R. Nalewajka – Horzelski, Kostek; Baszyrow, Ł. Nalewajka, Płachetka.
Trener: Róbert Kaláber

Unia: Saunders – Łoginow, P. Noworyta; Phillips, Dziubiński, Themár – MacDonald, Bezuška; Da Costa (2), Rollin Carlsson, Skinnars – M. Noworyta, Paszek (2); Oriechin, Trandin, S. Kowalówka – Kot; Prusak, Krzemień, Wanat.