Dobre przewagi i świetna dyspozycja Saundersa (WIDEO)

Ważne zwycięstwo odnieśli hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie JKH GKS Jastrzębie 4:2 i wszystkie gole zdobyli podczas gier w przewagach.

W pierwszej odsłonie bramki nie padły, co było zasługą dobrze spisujących się golkiperów. Clarke Saunders i Ondřej Raszka imponowali opanowaniem, jak i świetnym refleksem.

Wynik spotkania jako pierwsi otworzyli jastrzębianie. W 28. minucie Martin Kasperlík znakomicie dograł do Artema Iossafova, a ten przymierzył pod poprzeczkę i tym samym znalazł sposób na Clarke’a Saundersa.

Chwilę później wykluczenie zarobił Patryk Pelaczyk, a oświęcimianie zamienili je na gola. Niezwykle precyzyjnym uderzeniem spod linii niebieskiej popisał się Klemen Pretnar, a Miroslav Zaťko pokazał jak należy pracować na bramkarzu rywali.

Po tym trafieniu biało-niebiescy złapali wiatr w żagle, a jastrzębianie… kolejne kary. Podczas przymusowego odpoczynku Grzegorza Radzieńciaka Ondřeja Raszkę ponownie zaskoczył Pretnar, a na 30 sekund przed końcem drugiej odsłonie na 3:1 podwyższył Miroslav Zaťko, sprytnie zmieniając tor lotu krążka po uderzeniu Luki Kalana. W tym momencie swoje wykluczenie zakończył odsiadywać Dominik Paś.

Goście nie załamali się i za sprawą Radosława Sawickiego zdobyli kontaktowego gola (50. minuta). Jednak ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Luki Kalana, który za po podaniu zza bramki od Sebastiana Kowalówki wypalił pod poprzeczkę.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
0:1 – Artem Iossafov – Martin Kasperlík, Kamil Górny (28:47),
1:1 – Klemen Pretnar – Luka Kalan (29:52, 5/4)
2:1 – Klemen Pretnar – Gregor Koblar, Sebastian Kowalówka (37:48, 5/4)
3:1 – Miroslav Zaťko – Luka Kalan, Sebastian Kowalówka (39:30, 5/4)
3:2 – Radosław Sawicki – Kamil Wałęga, Kamil Górny (49:42, 5/4),
4:2 – Luka Kalan – Sebastian Kowalówka, Gregor Koblar (57:31, 5/4).

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Mariusz Smura (główny) – Grzegorz Cytawa, Maciej Byczkowski (liniowi).
Minuty karne: 38 (w tym kara meczu za niesportowe zachowanie dla Martina Przygodzkiego) – 16.
Strzały: 49-37
Widzów: 2200.

Unia: Saunders – Zaťko, Pretnar (2); Koblar, Kalan, S. Kowalówka – Šaur, Bezuška (2); Piotrowicz, Trandin (2), Przygodzki (32) – Luža, Wanacki; Malicki, Wanat, Themár – P. Noworyta, M. Noworyta; Krzemień, Raška, Prusak.
Trener: Nik Zupančič.

JKH: Raszka – Auvinen, Górny; R. Nalewajka (2), Jarosz, Sawicki – Jabornik (2), Kostek; Kasperlik, Paś (6), Iossafov – Matusik, Gimiński; Ł. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk oraz Chorążyczewski, Radzieńciak (2), Wróbel, Wałęga.
Trener: Robert Kalaber.