Derby Małopolski dla Unii (WIDEO)

W meczu 6. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na własnym lodzie Comarch Cracovię 5:2. Dla biało-niebieskich było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Ekipa z Chemików 4 dobrze rozpoczęła spotkanie i już po 102 sekundach wyszli na prowadzenie. Sytuację sam na sam z Davidem Zabolotnym po profesorsku wykorzystał Łukasz Krzemień. Gospodarze poszli za ciosem i w 7. minucie na 2:0 podwyższył Filipp Pangiełow-Jułdaszew.

W drugiej odsłonie więcej z gry mieli krakowianie, których mocno pobudził gol Erika Němca z 23. minuty. Czeski środkowy, z konieczności występujący w defensywie, huknął bez przyjęcia i zaskoczył Linusa Lundina.

Szwedzki golkiper miał później sporo pracy, ale interweniował wzorowo, a w kilku sytuacjach dopisało mu szczęście. W 40. minucie w słupek trafił Patryk Wronka, a w odpowiedzi – po szybkiej kontrze – na 3:1 podwyższył Łukasz Krzemień.

Gdy w 52. minucie czwartego gola zdobył Michael Cichy, stało się już jasne, że oświęcimianie tego meczu nie przegrają.

Na 133 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry straty zmniejszył Martin Kasperlík, a później sztab szkoleniowy „Pasów” zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza. Do gumy dopadł Pawło Padakin i umieścił ją w pustej bramce. To była pieczęć na zwycięstwie, dodajmy – czwartym z rzędu.

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
1:0 Łukasz Krzemień – Sebastian Kowalówka, Andrij Denyskin (01:42),
2:0 Filipp Pangiełow-Jułdaszew – Michael Cichy, Aleksandrs Jerofejevs (06:29),
2:1 Erik Němec – Patryk Wronka, Matias Sointu (22:10),
3:1 Łukasz Krzemień – Andrij Denyskin, Sebastian Kowalówka (39:48),
4:1 Michael Cichy – Filipp Pangiełow-Jułdaszew (51:37, 5/4),
4:2 Martin Kasperlík – Radosław Sawicki (57:47),
5:2 Pawło Padakin (59:16 – do pustej bramki).

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Tomasz Radzik (główni) – Sławomir Szachniewicz, Michał Gerne (liniowi).
Minuty karne: 10-6.
Strzały: 33-33.
Widzów: 1750.

Unia: L. Lundin – F. Pangiełow-Jułdaszew, A. Jerofejevs; A. Szczechura, M. Cichy, P. Padakin – K. Jākobsons, R. Diukow; T. Laakso, K. Dziubiński (4), T. Da Costa – P. Bezuška, P. Noworyta; A. Denyskin (2), Ł. Krzemień, S. Kowalówka (4) – M. Noworyta, K. Paszek; J. Sołtys, D. Wanat, E. Ahopelto.
Trener: Krzysztof Majkowski

Cracovia: D. Zabolotny – J. Šaur, J. Gula; M. Michalski, R. Arrak, M. Račuk – A. Ježek, S. Kinnunen; M. Kasperlík (2), R. Rác (2), R. Sawicki – P. Husák, E. Němec (2); M. Sointu, P. Wronka, Š. Csamangó oraz S. Brynkus, A. Dziurdzia, D. Tynka.
Trener: Rudolf Roháček