Czwarta odsłona „Świętej Wojny”

Na te mecze czeka każdy kibic oświęcimskiej Unii. Jutro o 17:00 biało-niebiescy zmierzą na własnym lodzie z GKS-em Tychy.

To dla nas bardzo ważne starcie i zrobimy wszystko, by je wygrać

– przekonuje Teddy Da Costa, środowy Re-Plast Unii.

Trzeba też zaznaczyć, że dotychczasowe ligowe starcia obu ekip były bardzo twarde i bardzo wyrównane. Choć tyszanie wygrali w nich trzykrotnie to trzeba zaznaczyć, że w każdym z nich decydował zaledwie jeden gol. Dwa starcia zakończyła dopiero seria rzutów karnych.

Tymczasem w rozgrywanym tuż po świętach Bożego Narodzenia półfinale Pucharu Polski triumfowali biało-niebiescy, wygrywając na wyjeździe 3:1.

Jeśli oświęcimianie chcą sięgnąć po zwycięstwo w dzisiejszym meczu, to przede wszystkim muszą powstrzymać tyską ofensywę, którą tworzą tacy zawodnicy jak Filip Komorski (14 bramek w tym sezonie), Christian Mroczkowski (14), Jarosław Rzeszutko (12) i Alexander Szczechura (11). Nie można zostawić im odrobiny wolnego miejsca, bo potrafią oddać niezwykle groźny strzał a także szybko dopaść do odbitego krążka.

Trener Kevin Conastantine ma do dyspozycji niemal pełny skład. Brakuje jedynie dwóch obrońców przechodzących rehabilitację po przebytych kontuzjach: Jakuba Wanackiego i Petera Bezuški. Zagra również Victor Bartley, który w meczu ze Stoczniowcem otrzymał karę większą i karę meczu za niesportowe zachowanie.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Krzysztof Kozłowski z Sosnowca i Tomasz Radzik z Krynicy-Zdroju. Na liniach zobaczymy Piotra Matlakiewicza i Wiktora Zienia.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

Transmisja w kanale polskihokej.tv. Koszt – 16 zł.

Informujemy, że zarząd Re-Plast Unii Oświęcim przedłużył subskrypcję darmowych spotkań dla członków „Klubu 100” i posiadaczy karnetów. Kody pozostają więc bez zmian.


Sponsorem tego meczu jest Arsanit.


Comments are closed.