Czas na trzecią odsłonę „Świętej Wojny”

Dziś zostanie rozegrana 26. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Podopieczni Toma Coolena z dorobkiem 47 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli. Trzeba przyznać, że ostatni weekend był dla nich wyjątkowo udany, bo wygrali zarówno z JKH GKS-em Jastrzębie (5:1), jak i z Comarch Cracovią (4:2), czyli z urzędującym mistrzem i wicemistrzem Polski.

Dziś biało-niebiescy zmierzą się z GKS-em Tychy i będą musieli poradzić sobie bez dwóch ważnych napastników Vicotra Rollina Carlssona (uraz mięśniowy) i Dariusza Wanata (stłuczenie). Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Patryka Noworyty.

Tyszanie są ostatnio w świetnej formie. Wygrali sześć spotkań z rzędu i dzięki temu awansowali na trzecią pozycję w tabeli. Ich dorobek wynosi obecnie 41 punktów.

Zespół z piwnego miasta do meczu z Unią przystąpi w optymalnym składzie. Wszyscy kontuzjowani zawodnicy doszli już do siebie, a więc trener Krzysztof Majkowski ma w kim wybierać.

Na sam koniec dodajmy, że oba zespoły w tym sezonie mierzyły się ze sobą dwukrotnie i dwa razy w tych prestiżowych starciach, zwanych przez kibiców „Świętą Wojną”, triumfowali biało-niebiescy (5:1 i 4:2).

Sędziami głównymi dzisiejszego spotkania będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju oraz Robert Długi z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Macieja Byczkowskiego i Grzegorza Cytawę.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.