Czas na „Szarotki”

Dziś zostanie rozegrana 21. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Tauron Podhalem Nowy Targ.

Biało-niebiescy mają na swoim koncie osiem zwycięstw z rzędu, dzięki którym awansowali na drugie miejsce i wywalczyli prawo gry w Turnieju Finałowym Pucharu Polski.

W 17 meczach zgromadzili na swoim koncie 35 punktów, choć przyszło im walczyć w mocno osłabionym składzie. Przerwa na mecze reprezentacji sprawiła jednak, że niektórym zawodnikom udało się wrócić do pełni zdrowia. Do dyspozycji trenera Toma Coolena są już doświadczony obrońca Patryk Noworyta i Łukasz Krzemień. W dzisiejszym meczu zabraknie Cole’a MacDonalda, który wciąż leczy uraz oraz chorego Andreja Themára.

Debiut w biało-niebieskich barwach zaliczy Wasilij Strielcow, a oświęcimskiej publiczności po raz pierwszy zaprezentuje się Jegor Orłow.

Nowotarżanie w ostatniej kolejce pokonali KH Energę Toruń 5:2. Na razie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a do ósmej lokaty, gwarantującej udział w fazie play-off, tracą 9 „oczek”.

Najlepszymi strzelcami „Szarotek” są Marcin Kolusz i Gleb Bondaruk, którzy zdobyli do tej pory po pięć goli. Rosjanin z dorobkiem 11 punktów jest też najlepiej punktującym graczem nowotarskiego klubu.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Sebastian Kryś i Mariusz Smura z Katowic. Na liniach zobaczymy Wojciecha Moszczyńskiego i Sławomira Szachniewicza. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.


Comments are closed.