Czas na „Stalowe Pierniki”

Dziś zostanie rozegrane starcie 26. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z KH Energą Toruń.

„Stalowe Pierniki” są rewelacją tego sezonu. Trener Juryj Czuch ma do dyspozycji cztery wyrównane piątki, które dobrze realizują założenia taktyczne. To przekłada się też na osiągane wyniki, bo torunianie zajmują na razie trzecie miejsce w lidze, a nad szóstymi oświęcimianami mają sześć punktów przewagi.

O obliczu toruńskiej stanowi przede wszystkim szwedzki bramkarz Anton Svensson, który interweniuje ze skutecznością oscylującą w granicach 92,8 procent i wpuszcza średnio 1,82 bramki na mecz.

W ofensywie rej wiedzie rosyjski tercet Dienis Sierguszkin – Jegor Fieofanow – Artiom Osipow, którzy wspólnie zdobyli 24 gole spośród 84 strzelonych przez cały zespół. Oświęcimscy defensorzy muszą zwrócić też uwagę na Michaiła Szabanowa, Gleba Bondaruka i braci Michała i Kamila Kalinowskich.

Obie drużyny przystąpią do spotkania w odmiennych nastrojach. Re-Plast Unia we wtorek nie sprostała Comarch Cracovii (3:5), a KH Energa Toruń pokonała na własnym lodzie GKS Tychy 6:3. W drużynie Re-Plast Unii nie wystąpi jeszcze Gilbert Brulé, mający w swoim CV 299 meczów w NHL i 278 spotkań w KHL.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Krzysztof Kozłowski z Sosnowca i Mateusz Krzywda z Tychów. Na liniach zobaczymy Mateusza Kucharewicza i Piotra Matlakiewicza.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Transmisja w kanale polskihokej.tv. Koszt – 16 zł.

Informujemy, że zarząd Re-Plast Unii Oświęcim przedłużył subskrypcję darmowych spotkań dla członków „Klubu 100” i posiadaczy karnetów. Kody pozostają więc bez zmian.


Sponsorem tego meczu jest Siódemka.

Comments are closed.