Czas na „Stalowe Pierniki”

Dziś zostanie rozegrana 25. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z KH Energą Toruń.

Biało-niebiescy po piątkowym, niezwykle efektownym, zwycięstwie z Comarch Cracovią 7:4 wrócili na fotel lidera. W swoim dorobku mają teraz 47 punktów, co należy uznać za naprawdę dobry wynik. Obecnie posiadają „oczko” przewagi nad drugimi „Pasami”, ale też o jedno spotkanie rozegrane mniej.

Dużo gorzej wiedzie się torunianom, którzy przegrali ostatnich dziewięć spotkań.. Słabe wyniki sprawiły, że szefostwo „Stalowych Pierników” rozwiązało umowy z dwoma zawodnikami: doświadczonym łotewskim bramkarzem Ervīnsem Muštukovsem i dobrze zbudowanym kanadyjskim obrońcą Rileyem Robertsonem. Tego pierwszego ma zastąpić Szwed Markus Ekholm Rosén, który przyleci do Polski w przyszłym tygodniu.

Jeśli chodzi o mocne punkty KH Energi to należy ich szukać głównie w formacji ofensywnej. Najlepszym strzelcem i najlepiej punktującym graczem ekipy z grodu Kopernika jest reprezentant Ukrainy Illa Korenczuk, który w 20 meczach strzelił 12 bramek i zanotował 8 asyst. Oświęcimscy defensorzy muszą zwrócić też uwagę na braci Michała i Kamila Kalinowskich, a także Nikiego Koskinena, Marka Viitanena i Eliasa Elomę.

Biało-niebiescy w tym sezonie dwukrotnie mierzyli się z torunianami i odnieśli z nimi dwa przekonujące zwycięstwa: 6:0 i 7:1.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju i Robert Długi z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Mateusza Kucharewicza i Łukasza Barutowicza

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.


Comments are closed.