Czas na przełamanie!

Dziś zostanie rozegrana 5. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Zagłębiem Sosnowiec.

Podopieczni Toma Coolena mają na swoim koncie trzy porażki z rzędu, które sprawiły, że zespół z Chemików 4 spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Ta pozycja nie zadowala nikogo, dlatego wczoraj przedstawiciele zarządu spotkali się z radą drużyny i sztabem szkoleniowym w celu omówienia słabej postawy na początku sezonu. Działacze liczą, że w najbliższych trzech meczach zespół zaprezentuje się z lepszej strony.

Dziś biało-niebiescy zmierzą się na własnym lodzie z Zagłębiem Sosnowiec. Podopieczni Grzegorza Klicha w poprzedniej kolejce pokonali po dogrywce KH Energę Toruń 5:4 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Najmocniejszymi punktami sosnowieckiego zespołu są rosyjscy atakujący Aleksandr Wasiljew i Jewgienij Nikiforow. Pierwszy z nich jest kreatorem gry (6 asyst), a drugi znakomitym snajperem (6 goli). Oświęcimscy defensorzy powinni zwrócić też uwagę na Jarosława Rzeszutkę który potrafią zdobyć gola z niczego.

Delikatnie mówiąc jesteśmy źli na siebie, bo ta gra lepiej wyglądała w sierpniu niż teraz we wrześniu. We wtorek musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, pokazać „cojones” i zwyciężyć. Styl jest nieważny, liczą się trzy punkty. Myślę, że potrzebujemy tego jednego zwycięstwa, tego bodźca, żebyśmy ruszyli do przodu, bo drużynę mamy bardzo dobrą.

– zaznaczył Robert Kowalówka, bramkarz Re-Plast Unii.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Bartosz Kaczmarek z B ytomia i Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy. Na liniach zobaczymy Macieja Byczkowskiego i Grzegorza Cytawę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)


Comments are closed.