Czas na przełamanie!

Dziś zostanie rozegrany mecz 16. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z KH Energą Toruń.

Biało-niebiescy przegrali ostatnie trzy spotkania i stracili pozycję lidera. W ich grze wyraźnie coś się zacięło, a mankamentami są gra w destrukcji oraz skuteczność.

Najlepszych dni nie mają też za sobą „Stalowe Pierniki”, które wygrały tylko dwa z pięciu spotkań. Podopieczni Teemu Elomo pokonali tylko Tauron Podhale Nowy Targ (6:2) i Zagłębie Sosnowiec (5:4 d.).

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż torunianie najlepiej w lidze rozgrywają przewagi. Zdobyli w tym elemencie 21 bramek, a ich skuteczność wynosi 27,6 procent. Wniosek jest prosty – nasi zawodnicy muszą unikać wizyt na ławce kar.

Ekipa z grodu Kopernika dysponuje też dobrymi napastnikami. Dość powiedzieć, że aż czterech z nich przekroczyło granicę 10 punktów. Są nimi Niki Koskinen (7 goli + 7 asyst), Illa Korenczuk (7 G + 6 A), Kamil Kalinowski (1 G + 11 A) oraz Elias Elomaa (4 G + 7 A).

Pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem Unii 6:0. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Krystian Dziubiński, Sebastian Kowalówka, a po jednej Alexander Szczechura i Andrij Denyskin.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju i Patryk Kasprzyk Na liniach zobaczymy Wojciecha Czecha i Macieja Waluszka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są też dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Comments are closed.