Czas na przełamanie!

Dziś zostanie rozegrany mecz 40. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z JKH GKS-em Jastrzębie.

Biało-niebiescy mają na swoim koncie cztery porażki z rzędu. Sprawiły one, że zespół z grodu nad Sołą stracił pozycję lidera na rzecz GKS-u Katowice.

Oświęcimianie, po przymusowej przerwie związanej z zakażeniami koronawirusem, powoli się odbudowują. Zresztą przez te same problemy w podobnym czasie przechodzili jastrzębianie.

Urzędujący mistrz Polski zajmuje obecnie czwarte miejsce, a na jego koncie widnieje seria trzech zwycięstw z rzędu. Podopieczni Róberta Kalábera wygrali trzy ostatnie spotkania, zostawiając w pokonanym polu Tauron Podhale Nowy Targ (5:0), Zagłębie Sosnowiec (2:1) i Ciarko STS Sanok (2:1).

W obecnej chwili najmocniejszymi punktami ekipy znad czeskiej granicy są Słowak Roman Rác (10 bramek, 22 asysty) oraz tercet Łotyszy: Frenks Razgals (30 pkt), Egils Kalns (27) oraz Vitālijs Pavlovs (27).

Oba zespoły w wydaniu ligowym mierzyły się ze sobą czterokrotnie. Trzy razy w lidze triumfowali biało-niebiescy (4:2, 5:2 i 5:1), a raz jastrzębianie (2:5), którzy wygrali też bój o Superpuchar Polski (3:1).

Sędziami głównymi tego meczu będą Patryk Pyrskała z Tychów i Paweł Kosidło z Opola. Na liniach zobaczymy Kamila Korwina i Marcina Młynarskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link).

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.

Comments are closed.