Czas na play-off!

W Polskiej Hokej Lidze rozpoczyna się walka o medale, czyli faza play-off. Rywalem w ćwierćfinale Re-Plast Unii Oświęcim będzie Ciarko STS Sanok. Walka toczy się do czterech zwycięstw, a pierwsze dwa mecze (23 i 24 lutego 2022) zostaną rozegrane w hali przy Chemików 4 o godz. 19:00.

Oświęcimianie zakończyli fazę zasadniczą na drugim miejscu w tabeli, a trenerzy dokonali wyboru rywala zgodnie z pierwotnie obowiązującą drabinką.

Tom Coolen ma do dyspozycji niemal pełny skład. Zabraknie jedynie Aleksieja Trandina, który zmaga się z kontuzją barku. Pozostali są zdrowi i gotowi na rywalizację z Ciarko STS-em Sanok, który jest bardzo niewygodnym rywalem.

Warto dodać, że biało-niebiescy w tym sezonie jeszcze nie wygrali w Sanoku. Faza play-off to idealna okazja do tego, by to w końcu zmienić.

Gdybyśmy mieli wskazać najmocniejsze punkty sanockiego zespołu, to wypadałoby zacząć od ataku. W świetnej formie w tym sezonie Jakub Bukowski, który w 40 meczach zdobył 27 bramek i został królem strzelców sezonu zasadniczego. Ważnymi postaciami sanockiej ofensywy są też Aleksi Hämäläinenem, Toni Henttonen, Sami Tamminen, Aleksandr Mokszancew oraz Radosław Sawicki. Żadnemu z tych rywali nie można zostawiać odrobiny wolnego miejsca.

O spokój w defensywie dbają o Sami Jekunen, Julius Marva oraz Eemelli Piippo wspomagani przez nowego bramkarza Dominika Salamę. 24-letni golkiper dołączył do ekipy z grodu Grzegorza przed zamknięciem okienka transferowego i na razie spisuje się bez zarzutu.

Spotkania w Oświęcimiu rozpoczną się o godzinie 19:00. Transmisja w TVP Kraków.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link).

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.


BEZPOŚREDNIE MECZE

Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 k. (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0)

Terminarz FAZY PLAY-OFF

23 lutego 2022 (środa)
Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok godz. 19:00

24 lutego 2022 (czwartek)
Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok godz. 19:00

27 lutego (niedziela)
Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim godz. 18:00

28 lutego (poniedziałek)
Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim

Ewentualnie:

10 marca
Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok

12 marca
Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim

14 marca
Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok

Comments are closed.