Czas na lidera

Na to starcie czeka wielu kibiców oświęcimskiej Unii. Dziś o 18:00 biało-niebiescy w meczu 22. kolejki PHL zmierzą na własnym lodzie z JKH GKS-em Jastrzębie, czyli obecnym liderem tabeli.

Jastrzębscy hokeiści przystąpią do tego meczu w bardzo dobrych nastrojach, bowiem wygrali ostatnich 10 spotkań z rzędu! W niedzielę pokonali na wyjeździe GKS Tychy (7:2) i objęli prowadzenie w tabeli. Ich dorobek 51 punktów, zdobytych w 21 meczach, po prostu musi robić wrażenie. Dodajmy też, że hokeiści znad czeskiej granicy mają nad naszym zespołem aż 13-punktową przewagę.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w bezpośrednich starciach dwukrotnie lepsi okazali się biało-niebiescy, którzy wygrali 3:1 i 10:8. Jeśli wicemistrzowie Polski ponownie chcą pokonać ekipę Róberta Kalábera, to muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

Ważne jest to, abyśmy wypełniali założenia nowego trenera

– podkreślił Peter Bezuška, defensor Re-Plast Unii.

Zapewne jednym z taktycznych celów na to spotkanie będzie powstrzymanie jastrzębskich napastników, którzy zajmują trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji kanadyjskiej Polskiej Hokej Ligi. Są nimi Marek Hovorka (12 bramek, 18 asyst), Zackary Phillips (12 B + 17 A) oraz Radosław Sawicki (14 B + 12 A). Poza tym z groźną kontrą potrafią urwać się dynamiczni Roman Rác i Martin Kasperlík.

W tym sezonie mocnym punktem zdobywców Pucharu i Superpucharu Polski jest też bramkarz Patrik Nechvátal, który może się pochwalić skutecznością interwencji oscylującą w granicach 92,5 procent.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Bartosz Kaczmarek z Bytomia i Patryk Pyrskała z Tychów. Na liniach zobaczymy Marcina Młynarskiego i Dariusza Pobożniaka. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv. Koszt – 16 złotych.

Sponsorem tego meczu jest Zakład Usług Budowlanych Dębowski

Comments are closed.