Czas na lidera!

Dziś zostanie rozegrana 9. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z GKS-em Katowice.

Wyniki osiągane przez podopiecznych Toma Coolena przypominają na razie sinusoidę. Biało-niebieskim brakuje regularności, ale wyjazdowa wygrana z GKS-em Tychy pozwala wierzyć, że zespół wkracza w końcu na właściwe tory.

Weryfikacją postawy hokeistów Unii będzie dzisiejszy mecz z GKS-em Katowice, czyli liderem Polskiej Hokej Ligi.

Ekipa dowodzona przez Jacka Płachtę gra naprawdę dobry hokej, o czym świadczyć może fakt, że wygrała sześć z siedmiu spotkań. Zdobyła do tej pory najwięcej goli (29) i straciła najmniej (13). Już ta statystyka pozwala wnioskować, że został zachowany odpowiedni balans między ofensywą, a defensywą.

Pewnym punktem zespołu jest bramkarz John Murray, który może pochwalić się skutecznością oscylującą w granicach 94 procent, liderem defensywy jest Carl Hudson (7 punktów w 7 meczach), a za ofensywę odpowiadają dwa niezwykle silne ataki: Bartosz Fraszko – Grzegorz Pasiut – Patryk Wronka oraz Anthon Eriksson – Mathias Lehtonen – Patryk Krężołek.

W mojej opinii będzie to najtrudniejszy mecz w całej rundzie. Na pewno musimy dobrze wykonywać założenia taktycznie

– zaznaczył Sebastian Kowalówka, jeden z liderów Unii.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Robert Długi i Mateusz Niżnik z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Macieja Byczkowskiego i Grzegorza Cytawę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Comments are closed.