Czas na czwartą odsłonę „Świętej Wojny”

Dziś zostanie rozegrana 39. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Podopieczni Toma Coolena z dorobkiem 65 punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Dwie porażki z rzędu sprawiły jednak, że przewaga biało-niebieskich nad GKS-em Katowice stopniała do jednego punktu.

Z kolei tyszanie wygrali ostatnio dwa mecze, a w pokonanym polu zostawili Tauron Podhale Nowy Targ (2:1) i Zagłębie Sosnowiec (8:1)

Zespół z piwnego miasta do meczu z Unią przystąpi w optymalnym składzie. Trener Andriej Sidorienko, któremu powierzono misję uratowania sezonu, ma w kim wybierać.

Nie da się ukryć, że najjaśniejszą postacią trójkolorowych w tym sezonie jest Christian Mroczkowski, który w 32 meczach zdobył 12 goli i 23 asysty. Jest liderem wewnątrzklubowej klasyfikacji kanadyjskiej, najlepszym strzelcem i asystentem.

Na sam koniec dodajmy, że oba zespoły w tym sezonie mierzyły się ze sobą trzykrotnie i trzy razy w tych prestiżowych starciach, zwanych przez kibiców „Świętą Wojną”, triumfowali biało-niebiescy (5:1, 4:2, 4:1).

Sędziami głównymi dzisiejszego spotkania będą Krzysztof Kozłowski z Sosnowca oraz Robert Długi z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Sławomira Szachniewicza i Wojciecha Moszczyńskiego.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.


Comments are closed.