Celem pełna pula

Dziś zostanie rozegrana 19. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk.

Biało-niebiescy z dorobkiem 34 punktów zajmują na razie trzecie miejsce w tabeli. Ostatnie zwycięstwo z Zagłębiem Sosnowiec 3:2 pozwoliło im wywalczyć przepustkę do Turnieju Finałowego Pucharu Polski.

Zagraliśmy dla Unii. Może nie był to ładny mecz, ale najważniejsze jest to, że go wygraliśmy

– powiedział Teddy Da Costa, który dołożył sporą cegiełkę do tego zwycięstwa. Strzelił dla biało-niebieskich drugiego gola, a następnie asystował przy trafieniu Daniiła Oriechina na 3:1.

Gdańszczanie z trzema zdobytymi punktami zamykają tabelę Polskiej Hokej Ligi. Najważniejszymi punktami drużyny Stoczniowca są bramkarz Michał Kieler, doświadczony obrońca Mateusz Rompkowski oraz weteran polskich lodowisk Josef Vítek.

39-letni Czech jest zarazem najlepszym strzelcem i najlepiej punktującym zawodnikiem ekipy znad Bałtyku. W 15 meczach zdobył 5 bramek i zaliczył 5 asyst.

W starciu ze „Stocznią” zabraknie dwóch obrońców: Klemena Pretnara i Jakuba Wanackiego, którzy w starciu z Zagłębiem nabawili się kontuzji.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Bartosz Kaczmarek i Dawid Mazur z Bytomia. Na liniach zobaczymy Piotra Matlakiewicza i Marcina Młynarskiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Transmisja w kanale polskihokej.tv. Koszt 16 zł.

Comments are closed.