Celem kolejne zwycięstwo

Dziś zostanie rozegrany mecz 19. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Tauron Podhalem Nowy Targ.

Biało-niebiescy z dorobkiem 38 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli. Do liderującego GKS-u Katowice tracą jedno „oczko”, ale warto też dodać, że rozegrali od katowiczan o jedno spotkanie więcej.

Podopieczni Nika Zupančiča mają na swoim koncie serię trzech zwycięstw z rzędu. W ostatnim meczu, po niezwykle twardym i zaciętym boju, pokonali Zagłębie Sosnowiec 2:1. Dziś z pewnością zrobią wszystko, aby pokonać ekipę „Szarotek”, która zmaga się z solidnymi problemami.

Nowotarżanie zajmują bowiem ostatnią dziewiątą lokatę, mając na swoim koncie zaledwie 7 punktów. Zespół dowodzony przez trenerski duet Juraj Faith – Marcel Skokan od pewnego czasu jest w kryzysie, o czym najlepiej świadczy seria dziesięciu porażek z rzędu.

Najważniejszymi postaciami Podhala są obecnie Bartłomiej Neupauer i Ołeksij Worona. Obaj w 17 meczach zdobyli po 7 „oczek”. Na koncie Neupauera widnieje 5 goli i 2 asysty, a dorobek ukraińskiego napastnika jest dokładnie odwrotny. Groźny potrafi być też Martin Przygodzki, który przez trzy lata był zawodnikiem biało-niebieskich.

W tym sezonie doszło już do dwóch oświęcimsko-nowotarskich konfrontacji. W obu górą byli biało-niebiescy, pewnie wygrywając 5:1 i 8:3.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Paweł Kosidło z Opola i Krzysztof Kozłowski z Sosnowca. Na liniach zobaczymy Mateusza Kucharewicza i Dariusza Pobożniaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są też dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Comments are closed.