Bitwa wygrana, ale wojna wciąż trwa (WIDEO)

Pierwsze zwycięstwo w fazie play-off odnieśli hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Podopieczni Nika Zupančiča pokonali Lotos PKH Gdańsk 2:0.

Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak więcej dogodnych szans wypracowali sobie oświęcimianie. Długo jednak nie potrafili znaleźć sposobu na Tomáša Fučíka, który zaliczył kilka fenomenalnych interwencji. Z dobrej strony zaprezentował się po uderzeniach Aleksieja Trandina, Siemiona Garszyna i Gregora Koblara.

Na pierwszego gola kibicom przyszło poczekać do 33. minuty. Wówczas Daniił Oriechin dograł do wjeżdżającego przed bramkę Jakuba Wanackiego, który otworzył wynik spotkania i wywołał wybuch radości na trybunach!

Na 2:0 tuż przed zakończeniem drugiej tercji podwyższył Gregor Koblar, który strącił do bramki gumę uderzoną przez Klemena Pretnara.

W trzeciej odsłonie gdańszczanie zagrali ofensywniej, ale nie zdołali znaleźć sposobu na Clarke’a Saundersa. Nie pomógł im też manewr z wycofaniem bramkarza.

Kolejny mecz serii zostanie rozegrany jutro, również w Oświęcimiu. Pierwszy krążek zostanie rzucony na lód o godzinie 18:00.

Re-Plast Unia Oświęcim – Lotos PKH Gdańsk 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
1:0 – Jakub Wanacki – Daniił Oriechin, Siemion Garszyn (32:28),
2:0 – Gregor Koblar – Klemen Pretnar, Luka Kalan (38:51).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Włodzimierz Marczuk (główni) – Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Minuty karne: 6 (w tym 2 minuty kary technicznej) – 10.
Strzały: 39-19 (15-5, 14-7, 10-7).
Widzów: 2700.
Stan rywalizacji: 1:0 dla Re-Plast Unii Oświęcim.
Kolejny mecz: jutro o 18:00 w Oświęcimiu.

Unia: Saunders – Zaťko, Pretnar; Koblar, Kalan, S. Kowalówka –Bezuška, Šaur; Meidl, Trandin (2), Przygodzki – Wanacki, Luža; Garszyn, Oriechin, Themár (2) – P. Noworyta; Malicki, Krzemień, Wanat.
Trener: Nik Zupančič.

Lotos: Fučík – Bilčík (4), Havlik; Steber, Polodna, Vitek – Tiesliukiewicz (2), Krasowskij; Jełakow (2), Rożkow, Gołowin – Pastryk, Lehmann; Danieluk, Rác, Marzec (2) – Pichnarčík, Szurowski; Smal, Mocarski, Popow.