MENU...

Bez punktów w derbowym starciu

W zaległym meczu 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na wyjeździe z Comarch Cracovią 3:5.

Krakowianie szybko ułożyli mecz pod siebie, bo po ośmiu minutach prowadzili 2:0. Clarke’a Saundersa dwukrotnie pokonał Dmitrij Ismagiłow , który wykorzystał dobre dogrania Jewgienija Popiticza i Jewgienij Bodrowa.

W drugiej odsłonie „Pasy” dołożyły kolejne dwa gole. W 26. minucie hat tricka skompletował Dmitrij Ismagiłow, a na 4:0 podwyższył Iwan Jacenko, popisując się dobrym uderzeniem z przestrzeni międzybulikowej.

W 53. minucie oświęcimskim obrońcom uciekł Collin Shirley i wykorzystał sytuację sam na sam z Saundersem. Wydawało się, że po tym trafieniu biało-niebiescy już się nie podniosą.

Tymczasem podopieczni Piotra Sarnika (Tom Coolen nie pojechał do Krakowa z powodu przeziębienia) powstali z kolan i udało im się skorygować wynik. W 56. minucie sposób na Dienisa Pieriewozczikowa znalazł Victor Rollin Carlsson, strącając do bramki uderzenie Aleksandra Strielcowa.

Kolejne dwa gole biało-niebiescy zdobyli w przewagach. Do siatki trafił najpierw Daniił Oriechin, a następnie Victor Rollin Carlsson. Na więcej nie starczyło już czasu.

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)
5:2 Daniił Oriechin – Wasilij Strielcow, Alelsandr Strielcow (56:37, 5/4),
5:3 Victor Rollin Carlsson – Krystian Dziubiński, Ryan Glenn (58:02, 5/4).

Sędziowali: Tomasz Radzik, Bartosz Kaczmarek (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 10 (w tym 2 minuty karne) – 4.
Strzały: 34-38.
Widzów: ok. 500.

Cracovia: D. Pieriewozczikow – J. Gula, J. Šaur; M. Bezwiński, J. Dugin, E. Němec – M. Dudaš, J. Müller (2); J. Popiticz, J. Bodrow (2), D. Ismagiłow – A. Ježek (2), S. Kinnunen; S. Brynkus, I. Jacenko, Š. Csamangó – S. Kinnunen; A. Woroszyło, C. Shirley, G. Miszczenko (2) oraz I. Augustyniak.
Trener: Rudolf Roháček.

Unia: C. Saunders – R. Glenn, K. Paszek, A. Themár, V. Rollin Carlsson (2), D. Oriechin – M. Rogow, N. Stasienko, A. Strielcow, W. Strielcow, K. Dziubiński (2) – J. Orłow, P. Bezuška, A. Trandin, Ł. Krzemień, S. Kowalówka oraz M. Noworyta, P. Kusak, D. Wanat.
Trener: Piotr Sarnik.