Awansem, czyli kolejne starcie z jastrzębianami!

Dziś zostanie rozegrany mecz 22. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z JKH GKS-em Jastrzębie. Pierwotnie to spotkanie miało odbyć się 20 listopada, ale w tym terminie oświęcimianie będą rozgrywać swoje mecze w Pucharze Kontynentalnym.

Biało-niebiescy do tej pory wygrali dziesięć z jedenastu meczów. Dorobek 29 punktów daje im pozycję lidera oraz pięciopunktową przewagę nad drugim w tabeli GKS-em Katowice. Warto wspomnieć, że oświęcimianie są też drużyną która w tym sezonie zdobyła najwięcej goli (51) i straciła ich najmniej (19).

Jastrzębianie jak na razie plasują się na piątej pozycji. Po 12 spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 16 punktów, a na ich koncie widnieją dwie porażki z rzędu. To wszystko sprawia, że marzenia o awansie do Turnieju Finałowego Pucharu Polski znacznie się oddalają.

Mocnym punktem jastrzębskiego zespołu jest węgierski golkiper Bence Bálizs, który broni ze skutecznością oscylującą wokół 91,7 procent i do tej pory zachował dwa czyste konta.

Niewątpliwie najlepszym obrońcą JKH GKS-u jest Eduards Hugo Jansons, który oprócz solidnej gry w destrukcji potrafi też dać jakość z przodu. Jest też ważnym elementem formacji specjalnych.

Najmocniejszymi punktami linii ataku są obecnie Czech Josef Mikyska i Litwin Mark Kaleinikovas. Mikyska jest najlepiej punktującym zawodnikiem JKH, a jego dorobek w 9 meczach wynosi 3 bramki i 7 asyst.
Z kolei Kaleinikovas z sześcioma trafieniami jest najlepszym strzelcem brązowych medalistów poprzedniego sezonu.

Dodajmy, że w tym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą już dwukrotnie i oba mecze padły łupem biało-niebieskich: 3:0 i 3:2 po dogrywce.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy i Przemysław Gabryszak z Torunia. Na liniach zobaczymy Macieja Waluszka i Dariusza Pobożniaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są też dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Comments are closed.