Arcyważny mecz z „Pasami”

Dziś zostanie rozegrana 41. kolejka kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:30 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Comarch Cracovią.

Biało-niebiescy zgromadzili do tej pory 69 punktów, a taki wynik daje im drugie miejsce w tabeli. Do liderującego GKS-u Katowice tracą dwa „oczka”. W ostatniej kolejce oświęcimianie przełamali serię czterech porażek z rzędu, pokonując na własnym lodzie JKH GKS Jastrzębie 2:1.

Dziś czeka ich jeszcze trudniejsze zadanie. Cracovia wygrała ostatnich osiem spotkań i dzięki temu wyczynowi pnie się w górę tabeli. Ich strata do ekipy z grodu nad Sołą wynosi już tylko trzy punkty. Warto jednak zaznaczyć, że rozegrała do tej pory o dwa mecze więcej.

„Pasy” w poprzedniej kolejce musiały się mocno namęczyć i dopiero po rzutach karnych wygrały z zamykającym tabelę Tauron Podhalem Nowy Targ (5:4).

Nie da się jednak ukryć, że krakowianie mają klasowy zespół, w którym próżno szukać słabych punktów. Ostoją w bramce jest Dienis Pieriewozczikow, o spokój w obronie dba Jiří Gula, a rej w ataku wodzą Erika Němec, Jewgienij Bodrow, Dmitrij Ismagiłow i Jegor Dugin. Asem atutowym krakowskiego zespołu wciąż jest Damian Kapica, ale w ostatnim czasie zmagał się z urazem i nie wiadomo, czy wystąpi w dzisiejszym starciu.

Oświęcimianie w tym sezonie mierzyli się z Cracovią czterokrotnie i wygrali dwa z tych spotkań: 6:4 i 4:2. Dwa razy triumfowały „Pasy” 3:2 i 5:3. Z kolei w półfinale Pucharu Polski górą byli podopieczni Rudolfa Roháčka.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Krzysztof Kozłowski z Sosnowca i Mariusz Smura z Katowic. Na liniach zobaczymy Michała Gernego i Wojciecha Moszczyńskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.