Ach te rzuty karne (WIDEO)

Nowotarskie lodowisko nie jest zbyt szczęśliwie dla zawodników Re-Plast Unii Oświęcim. Dziś biało-niebiescy przegrali na nim z Tauronem Podhalem 0:1 po rzutach karnych.

Dla ekipy wicemistrza Polski była to już piąta porażka po serii najazdów w tym sezonie.

Zacznijmy od tego, że w drużynie Re-Plast Unii z różnych powodów nie wystąpili trzej defensorzy Jakub Wanacki, Victor Bartley i Miłosz Noworyta oraz dwaj napastnicy Daniił Oriechin i Gilbert Brulé.

Podopieczni Kevina Constantine’a w pierwszej odsłonie przez 104 sekundy grali w podwójnej przewadze, ale nie zdołali wykorzystać tej dogodnej okazji.

Gola nie zdobyli też po przerwie, choć trzeba przyznać, że groźniejsze okazje wykreowali sobie górale. Po uderzeniu Karela Kubáta krążek musnął krążek. Z kolei Emila Šveca gola dosłownie i w przenośni pozbawił Patrik Luža, który w ostatniej chwili wybił mu krążek.

W trzeciej odsłonie stroną dominującą byli oświęcimianie, ale nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Przemysława Odrobnego.

„Wiedźmin” świetną interwencję zaliczył też na początku dogrywki. Brett McKenzie wystawił gumę Ryanowi Glennowi, ale bramkarz Podhala w porę złączył parkany.

W końcówce dodatkowego czasu gry Clarke Saunders wygrał pojedynek sam na sam z Timo Hiltunenem.

Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna okazała się seria rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali gospodarze i to oni zgarnęli dwa punkty.

Tauron Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 1:0 k. (0:0, 0:0, 0:0, d. 0:0, k. 3:1)
1:0 – Emil Švec – decydujący rzut karny.

Rzuty karne:
Podhale: Neupauer (-), Vachovec (+), Szurowski, Švec (+), Hiltunen (+).
Unia: Kowalówka (-), Trandin (+), Glenn (-), Da Costa (-).

Sędziowali: Paweł Kosidło, Krzysztof Kozłowski (główni) – Marcin Młynarski, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 30 (w tym 20 minut za niesportowe zachowanie dla Karela Kubáta) – 8.
Strzały: 22–27 (7-7, 8-6, 4-11, 3-3).
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności

Podhale: Odrobny – Chaloupka (2), Kubát (22); Švec, Vachovec (2), Bepierszcz (2) – Jaśkiewicz, Gajor; Pettersson, Neupauer (2), Hiltunen – Sulka, Mrugała; Guzik, Bryniczka (2), Babincew – P. Wsół, Szurowski; Bochnak, Słowakiewicz, Worwa.
Trener: Andriej Gusow

Unia: Saunders – Luža, Glenn; McKenzie, Kalan (2), Koblar – Bezuška, Pretnar (2); Sherbatov, Da Costa (2), Przygodzki – Zat’ko (2), P. Noworyta ; Garszyn, Trandin, S. Kowalówka – Piotrowicz, Krzemień, Dudkiewicz oraz Prusak i Malicki.
Trener: Kevin Constantine