Już 11 listopada przypada uroczystość odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Oświęcimski Sport S.A. wraz ze swoimi patronami medialnymi włącza się to Święto narodowe.
Podczas ostatniego niedzielnego meczu z drużyną z Torunia odegrany został hymn Polski oraz młodzież z oświęcimskich szkól rozwinęła flagę biało-czerwoną. To nie wszystko. Kolejnym akcentem będzie akcję "100 biletów na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę"

Zapraszamy wszystkich w dniu 13.11.2018 o g.18 na mecz Polskie Hokej Ligi pomiędzy KS Unia Oświęcim a Kadrą PZHL U23.
Dla wszystkich mamy do rozdania 100 biletów na ten mecz. Szczegóły u naszych partnerów medialnych: hokej.net, faktyoswiecim.pl, Gazeta Krakowska, Radio Oświęcim.

Zapraszamy do świętowania i kibicowania drużynie Unii. Niech każdy w dniu meczu przybędzie wyjątkowo w barwach biało-czerwonych !!!

23

Niestety nie udał się piątkowy wieczór na oświęcimskim lodowisku. Po zaciętym meczu, po jednym błędzie podczas rozgrywania włąsnej akcji, straciliśmy krążek i w efekcie przegraliśmy piłkarskim wynikiem 0:1 z JKH GKS Jastrzębie. Mecz owszem był wyrównany, o czym świadczy statystyka strzałów 27:27, ale punkty pojechały do Jastrzębia.

Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
0:1 – Radosław Nalewajka – Jakub Gimiński, Kamil Wróbel (29:14).

Minuty karne: 12-24 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Jakuba Gimińskiego).

Widzów: 1600.

Unia: Fikrt - Ježek, Vehmanen; S. Kowalówka, Daneček, Gruszka (2) - Maciejewski, Šaur; Themár (2), Haas, Tabaček - Paszek, A. Kowalówka; Malicki, Adamus (4), Kiilholma – Gębczyk (2); Piotrowicz, Wanat (2), Wojtarowicz
Trener: Jiří Šejba.

JKH: Raszka – Michałowski (2), Sulka; Kasperlik (2), Wałęga, Fabuš – Kubeš, Gimiński (12); Komínek, Kulas, R. Nalewajka – Bigos (2), Matusik; Paś, Wróbel (2), Ł. Nalewajka – Radzieńciak; Nahunko (4), Jarosz, Świerski.

gdzie w barwach MSHK Żylina i HK Poprad rozegrał w sumie 150 meczów.  W
jego CV można odnaleźć także 13 spotkań w KHL.

Wszystko na to wskazuje, iż Ježek zadebiutuje w barwach biało
niebieskich już w piątek. Rywalem oświęcimian będzie  drużyna spod
Wawelu. Unia po niezbyt udanym początku sezonu, zmierza na właściwy tor.

26

Szalony mecz obejrzeliśmy w piątkowy wieczór w Oświęcimiu. Nie często zdarza się przegrywać 0:3, by na koniec wygrać 5:3. Kibice byli usatysfakcjonowani postawą biało-niebieskich, a Andrej Themar ustrzelił hattricka. Oby ten mecz był sygnałem, że idzie ku lepszemu!

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 5:3 (2:3, 3:0, 0:0)
0:1 - Emil Švec - Damian Kapica, Dawid Musioł (04:01),
0:2 - Adam Domogała - Łukasz Kamiński (05:55),
0:3 - Dawid Musioł - Maciej Kruczek, Damian Kapica (09:25, 5/3)
1:3 - Dariusz Gruszka - Sebastian Kowalówka, Jan Daneček (17:07),
2:3 - Andrej Themár - Jakub Šaur, Peter Tabaček (18:42, 5/4),
3:3 - Andrej Themár - Peter Tabaček, Jakub Šaur (29:46, 5/4),
4:3 - Andrej Themár - Radim Haas, Jakub Šaur (33:19),
5:3 - Radim Haas - Andrej Themár, Peter Tabaček (37:47).

01

03

11

23

DSC 2706

Miało być przełamanie i są 3 punkty. Ale lekko nie było. Zagłębie postawiło twarde warunki zwłaszcza w pierwszej tercji, gdy do 15 minuty to Unia musiała odrabiać dwukrotnie straty ze sprawą Themara i Maciejewskiego. Szybkie dwie bramki w drugiej tercji meczu Paszka i Gruszki ustaliły wynik meczu. Kolejne 36 minut nie przyniosło juz bramek.

Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
0:1 - Michał Bernacki - Vladimír Luka, Tomáš Káňa (02:54),
1:1 - Andrej Themár - Radim Haas, Peter Tabaček (13:45, 5/4),
1:2 - Tomasz Kozłowski - Łukasz Rutkowski, Damian Słaboń (14:26),
2:2 - Dawid Maciejewski - Andrej Themár. Jakub Šaur (15:30),
3:2 - Kamil Paszek - Sebastian Kowalówka, Jan Daneček (22:35, 5/4),
4:2 - Dariusz Gruszka - Jan Daneček (24:22, 5/3).

W środę o 18:00 ponownie mecz na naszym lodowisku. Tym razem z SMS, Zapraszamy!